І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

XVII Міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект і інтелектуальні системи»

Інститут проблем штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України разом з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка організували та провели XVII Міжнародну науково-технічну конференцію «Штучний інтелект і інтелектуальні системи».

Зі своїми науковими доповідями виступили науковці з України, США, Польщі, Білорусі, Німеччини. У конференції взяли участь 3 академіки Національної академії наук України, 5 член-кореспондентів Національної академії наук України, 10 докторів наук, 17  кандидатів наук.

У наукових доповідях розглядались питання щодо сучасних наукових досліджень у створенні інтелектуальних роботів і систем, а саме: потрібно давати цим роботам такі людські якості, як самонавчання, штучну свідомість, совість, право на помилку тощо. Що треба робити, наприклад, щоб роботи не побачили людину як свого ворога, якого треба знищити.

Директор відомого у світі Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України запропонував розглянути зворотну задачу: тобто не тільки людина передбачає майбутню загрозу життя людей, але й інтелектуальні системи, за допомогою яких зараз контролюють використання зброї масового знищення, блокують можливість використання цією зброї. Штучний інтелект повинен допомагати людству у вирішення проблем і задач.

Категорія: