І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

Новини

Круглий стіл «Створення керованих автоматичних систем та систем з елементами штучного інтелекту для потреб оборони держави»

28 липня цього року в приміщенні Національного координаційного центру кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України відбувся Круглий стіл на тему «Створення керованих автоматичних систем та систем з елементами штучного інтелекту для потреб оборони держави».

Науковий семінар "Штучний інтелект в кардіології"

Вчора всесвітньо відомий кардіохірург Тодуров Борис Михайлович зі своєю командою хірургів, лікарів й операційних сестричок зробив 3-тю трансплантацію серця в цьому році.

Ще одній людині, за участю Бориса Михайловича, Бог продовжив життя на нашій планеті. А людина, яку Господь подарував во славу Україні, вже мріє про майбутнє інституту та медицини в цілому, зокрема впровадження в лікувальний процес новітніх технологій побудованих на штучному розумі й штучному інтелекту.

Інститут проблем штучного інтелекту в стінах ДонДУВС

Донецький державний університет внутрішніх справ прийняв сьогодні представників Інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України.

Проблема «штучного інтелекту» – це фактично цілий комплекс проблем, основною з яких є можливість або неможливість моделювання мислення людини.

Продовжується обговорення: Х міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні»

Х міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» відбулась 4 березня 2021 року в онлайн-режимі.

Фундаментальна частина стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні сформована й готова для громадського обговорення.

IX міжнародна конференція «Створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні»

IX міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» відбулась 11 лютого 2021 року в онлайн-режимі.

  1. Необхідні новації у сфері шкільної, спеціальної та вищої освіти (проф. О.Р.Чертов)
  2. Заходи з формування національних досліджень в галузі ШІ (проф. Ю.П. Кондратенко)
  3. Система дій щодо створення національних електронних баз даних (проф. С.О. Субботін)
  4. Пропозиції щодо створення функціональної схеми майбутньої системи (комп’ютера), що має універсальний штучний інтелект

В рамках конференції "Штучний інтелект та інтелектуальні системи - 2020" відбувся 8 семінар «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні»

8 міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» відбулась 27 листопада 2020 року в онлайн-режимі.

 

6 міжнародна конференція «Створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні»

6 міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» відбулась 29 жовтня 2020 року в онлайн-режимі.

  1. Наукова доповідь «Діяльність творчого колективу кафедри математичної інформатики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка щодо напрямів роботи творчого колективу кафедри (науковців, аспірантів і студентів) з напряму інформатики та штучного інтелекту, зокрема Стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні» (завідувач кафедри математичної інформатики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.ф.-м.н., професор Василь Терещенко)
  2. Перспективи співпраці у галузі ШІ науковців з оператором «Vodafone Україна» (завідувач кафедри прикладної математики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», д.т.н., професор Олег Чертов, співробітник «Vodafone Україна» Максим Куліков)
  3. Наукова доповідь «Штучний Інтелект як фундаментальна проблема сучасної науки» (к.т.н., професор Олександр Сосницький)
  4. Наукова доповідь «Модель штучної совісті як елементу системи штучного інтелекту» (аспірант Микита Клименко, Інститут проблем штучного інтелекту МОН і НАН України)
  5. Доповідь щодо реалізації практичних завдань у сфері ШІ (Андрій Москальов, Канада)

5 міжнародна конференція «Створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні»

5 міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» відбулась 24 вересня 2020 року в онлайн-режимі.

1. «Інтелект, свідомість та реальність. Філософський аналіз» (Професор Олександр Білокобильський)

2. «Автономний ШІ: загрози та можливості». (к.філос.н. Тетяна Єрошенко)

3. Доповідь щодо визначення поняття «штучний інтелект» (Професор Юрій Кондратенко, Стрюк Олександр Сергійович)

4 міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні»

4 міжнародна конференція «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» відбулась 27 серпня 2020 року в онлайн-режимі.

Сформовано колектив експертів, що мають досвід у створенні штучного інтелекту, які працюють в ЗВО України, НАН України та комерційних структурах.

Третій семінар «Створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні»

Перший семінар виконавців наукового проекту відбувся 9 липня 2020 року в онлайн-режимі. Під час проведення семінару було зазначено, що більшість розвинутих країн світу проводять інтенсивні наукові дослідження у напрямку штучного інтелекту. 

Відбувся другий семінар учасників проєкту «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні»

Другий семінар виконавців наукового проекту відбувся 4 червня 2020 року в онлайн-режимі. У ході роботи було сформовано попередній план роботи за проектом «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні».

Сформовано колектив експертів, що мають досвід у створенні штучного інтелекту, які працюють в ЗВО України, НАН України та комерційних структурах.

Перший семінар виконавців наукового проекту «Створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні»

Україна планує повернутися в коло країн, у яких частина надходжень до державного бюджету буде не від продажу сировини, а від продажу конкурентоздатних інформаційних технологій, зокрема систем зі штучним інтелектом. Штучний інтелект обраний найбільш перспективним напрямком проведення фундаментальних, науково-технічних й науково-експериментальних досліджень. На початку 2020 року стартував державний науковий проект «Створення стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні».

Під час карантину в Україні планується прискорити впровадження в освітній процес дистанційне навчання

 

Американсько-Канадська компанія Integrated Tech Lab «Intela» (що є партнером найбільших освітніх порталів, таких як Coursera, edX, IBM Skills Network) створила онлайн університет «Об’єднаний Український Університет», метою якого буде здійснення допомоги українським освітнім закладам в побудові процесу дистанційної освіти.

Вітання голови експертної ради секції "інформатика та кібернетика" наукової ради МОН України

Вітаю оновлений склад експертів секції "Інформатика та кібернетика" наукової ради Міністерства освіти і науки України з початком роботи.

Шановні колеги, Вам довірено здійснювати первинну експертизу наукових проєктів від усіх вищів та наукових установ України для їх бюджетного фінансування. Це велика відповідальність перед Державою, наукою та Українським народом. Від Вас у великій мірі залежить майбутнє інформатики й штучного інтелекту.

Нарада з нагальних питань штучного інтелекту в Міністерстві освіти і науки України 21 листопада 2019 р.

У залі засідань колегії Міністерства освіти і науки України 21 листопада 2019 р. відбулася важлива для України нарада, що розглянула наступні питання:

Відбулась всеукраїнська конференція "Духовність в сучасному світі: науково-технологічний вимір"

Всеукраїнська конференція, міжуніверситетський круглий стіл "Духовність в сучасному світі: науково-технологічний вимір", що відбулася у Львівському Національному університеті "Львівська політехніка" - є дійсно історичною.

Учасникам та гостям ХІХ науково-технічної конференції «Штучний інтелект та інтелектуальні системи» (AIIS’2019)

Урочисте відкриття конференції 16 жовтня о 10.00

(Україна, м. Київ, проспект академіка Глушкова, будинок 4-д, Факультет комп’ютерних технологій та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка)

 

Шановні учасники та гості Конференції!

 

ВІТАЄМО Анатолія Івановича Шевченка, з нагородженням його високою державною відзнакою - Орденом За заслуги 1 ступеня

Директор Інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України, керівник Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво», член-кореспондент НАН України - повний кавалер державної нагороди - ордену «За заслуги» (орден «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступеня).

Сторінки