І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

Вчені у напрямку штучного інтелекту та відомі спортсмени об'єднали свої зусилля на науковій конференції

Штучний інтелект і спорт - друзі!

Творці штучного інтелекту та відомі спортсмени зібралися на науковій конференції "Дубай. Штучний інтелект у спорті" (DAIS), яка проходила в Дубаї. На запрошення еміра Дубая, прем'єр-міністра та віце-президента Об'єднаних Арабських Еміратів шейха Мухаммеда бен Рашида Аль Мактума, Україну на конференції представляли відомі вчені та спортсмени, в тому числі чотириразова олімпійська чемпіонка, Герой України Яна Клочкова; заслужений працівник фізичної культури та спорту, заслужений тренер України, заслужений майстер спорту, керівник спортивного клубу «Барс» Володимир Коржак; науковий напрям "штучний інтелект" представляв директор Інституту проблем штучного інтелекту Міністерства освіти і науки та Національної академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Анатолій Шевченко.

Анатолій Шевченко у своїй науковій доповіді «Тренування висококваліфікованих спортсменів за допомогою штучного інтелекту» представив функціональну схему, створену в Інституті проблем штучного інтелекту: «Штучна особистість із штучним інтелектом». Для спілкування з людиною штучна особистість повинна мати такі штучні органи чуття, як людські (зір, слух, мова, дотик, смак) та штучні особливості (свідомість, совість, право на помилку, страх за своє існування, "життя", систему збереження тощо). Деякі з цих систем уже реалізовані фізично. Приємно зазначити, що оплата участі в конференції (політ до Дубаю, 5-зірковий готель, їжа, транспорт, обладнання та трибуни) здійснив Дубайський емір, шейх Мохаммед-бін Рашид Аль Маккум.

Наразі розглядаються пропозиції щодо продовження співпраці у галузі спорту та науки українських та спортивних тренерів ОАЕ, спортсменів та вчених.

--

Модератор сайту Інституту проблем штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України та Національної академії наук України, молодший науковий співробітник Микита Клименко

 

Категорія: