І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

«Штучний інтелект. Інтелектуальні транспортні системи» (Be-Safe 2016)

   25-28 травня 2016 року у місті Бресті, Білорусь відбулась міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект. Інтелектуальні транспортні системи» (Be-Safe 2016). Організаторами конференції виступили: Брестський державний технічний університет, Білоруський науково-дослідний інститут транспорту, Білоруський державний університет транспорту, Білоруський національний технічний університет, Інститут проблем штучного інтелекту, Київ, Україна, Sapienza University of Rome, Longhborough University (LOUGH), United Kingdom, National Technical University of Athens (NTUA), Greece. Відкрив конференцію член програмного комітету конференції Шуть Василій Миколайович.

   У своїй промові він зазначив, що у світі народжується нова парадигма керування транспортними потоками, безпілотними транспортними засобами із застосуванням досягнень штучного інтелекту, інформаційних технологій, нових технічних засобів комунікацій і електронних мереж, що дасть змогу підвищити безпечність транспорту, знизити витрати на транспортування, збільшити комфортність для користувачів, з’являться нові сервіси. Але водночас з’являється проблеми сертифікації нових безпілотних авто, взаємодія людини і безпілотних авто, проблеми дій авто при несправностях безпілотного транспортного засобу і при дорожніх пригодах, правові відносини, наприклад Віденська конвенція забороняє експлуатувати транспортних засіб без водія. Розробники безпілотних транспортних засобів дивляться з оптимізмом у майбутнє і впевнені, що прогрес не можливо зупинити і технічні, наукові та юридичні проблеми будуть вирішені. На пленарному засіданні з доповідями виступили: Головко В.А., д.т.н., професор , завідувач кафедри інформаційних технологій і закордонні учасники з Італії, Греції, Великої Британії, України.

Доповідає Laura Persia Centro di riceca il Transporto e la Logistica “Sapienza” University of Rome, Rome, Italy

   Тематика доповідей охопила широке коло проблем в галузі транспорту, які можна розв’язати тільки за допомогою застосування сучасних досягнень штучного інтелекту і нових інформаційних технологій, від застосування інноваційних гаджетів для велосипедистів і громадського транспорту до інтелектуального керування колонами вантажівок і окремими безпілотними засобами, в тому числі безпілотними літальними апаратами і мобільними роботами для надзвичайних ситуацій.

Доповідає George Yannis, National Technical University of Athens, Greece

Роботизирована платформа на базі мінітрактора «Беларус 132Н».

   Інститут проблем штучного інтелекту, представив Інтелектуальну технологію відео ідентифікації руху Intelligence technology of video motion detection (ITVMD), яка викликала велику зацікавленість у іноземних і білоруських колег. В результаті спілкування з іноземними і білоруськими науковцями були досягнуті домовленості про співпрацю і спільну участь у міжнародних грантах з тематики застосування доробок штучного інтелекту в галузі керування безпілотними транспортними засобами.

Категорія: