І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

Презентація програми науково-дослідного співробітництва між Об'єднаним дослідницьким центром Європейської Комісії та Україною

14-15 вересня 2016 року співробітники Інституту проблем штучного інтелекту взяли участь в інформаційному форумі ЄС, присвяченому презентації програми науково-дослідного співробітництва між Об'єднаним дослідницьким центром (ОДЦ) Європейської Комісії та України. Захід проходив у Великому конференц-залі НАН України. У відкритті форуму взяли участь Віце-президент НАН України Анатолій Завгородній, Заступник міністра науки і освіти Максим Стріха, Генеральний директор Об'єднаного дослідницького центру (ОІЦ) ЄК Володимир Суша і Голова Представництва ЄС в Україні Хьюго Мінгареллі.

У вітальному слові зазначені особи відзначили важливість і значимість науково-технічних досліджень і розробок, як в цілому для прогресу, так і впровадження досягнень науки в повсякденне життя суспільства.

 

У доповіді Генеральний директор Об'єднаного дослідницького центру ЄК Володимир Шуха зазначив, що підтримуючи політику розширення ЄС, ОДЦ ЄК здійснює активні дії в рамках розширення і сусідства ЄС, при цьому велика увага приділяється смарт-спеціалізації (RIS3), що були розроблені для всієї території ЄС в якості ключового компонента політики регіонального розвитку. Подальша спеціалізація Смарт (S3) була визнана в якості корисної основи для досліджень та інновацій в розширенні ЄС і політики сусідства, яка буде сприяти всебічному і стійкому економічному зростанню в країнах, котрим  адресована ця  політика.

В продовж двох днів роботи основна увага була присвячена перспективам і напрямам науково-дослідних та інноваційних стратегій в сфері смарт-технологій та їх спеціалізації (RIS3), а також можливостях, які відкриваються для українських вчених. З доповідями та презентаціями за напрямками старт-спеціалізації виступили: Алекс Гнамус, співробітник сектора територіального розвитку директорату зростання та інновацій ОІЦ, Гвідо Лемоні, Жан Дюсарт, Ян Кучера, Улла Енгельманн, Жозе Роман Леон Лора, Майкл Ральф, Манфред Спайсбергер, Пірита Вуорінен - співробітники інших секторів і департаментів ОДЦ.

 З інформацією про конретні напрями і можливості, які відкриваються для активізації співпраці  українських науковців з європейськими партнерами виступили: Ліна Станіонуте, співробітник ОДЦ, Марко Грен (Словенія), Жюстіна Горзох (Польща), Юргіта Петраускіне, (Литва), Петер Кладек (Чехія), Горазд Вайс (Австрія) та інші.

Виступили представники Міністерства освіти науки України, Президії НАН України, Інституту космічних досліджень, Інституту економічного прогнозування та інших українських НДІ. Учасники форуму проявили взаємну зацікавленість і висловили сподівання на плідну співпрацю в наукових дослідженнях за пріоритетними Європейськими  програмами.

Для співробітників Інституту проблем штучного інтелекту, як і для всіх  українських вчених, відкриваються значні можливості не тільки познайомитися з новітніми досягненнями європейських вчених, а й вийти на більш високий рівень наукових досліджень, отримати фінансування на спільні наукові розробки, удосконалити вже наявні здобутки для можливого використання на європейському ринку. То ж справа за смілими, творчими та наполегливими науковцями, для яких Об'єднаний дослідницький центр Європейської Комісії відкрив свої двері.

Категорія: