І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

Круглий стіл з представником Web of Science

В останній день березня в сесійному залі Великого конференц-залу Національної академії наук України відбулося засідання круглого столу на тему: „Як розвивати науковий журнал з допомогою Web of Science, у якому взяли участь члени Науко-видавничої ради НАН України та понад сто редакторів і керівників редакцій періодичних видань НАН України, видавці. В роботі круглого столу також взяли участь відповідальні працівники журналу „Штучний інтелект”, видавцем якого є Інститут проблем штучного інтелекту НАН і МОН України.

Учасники заходу прослухали доповідь, яку провів почесний віце-президент Thomson Reuters з розвитку контента і взаємодії з видавництвами Джеймс Тест.

У своїй доповіді пан Тест розповів про процес відбору періодичних видань для флагманських індексів наукового цитування Web of Science, а також розповів про появу та особливості нового індексу наукового цитування ESCI.

Зокрема, Джеймс Тест детально зупинився на ролі ESCI в Web of Science, розповів про процес подачі заявок на оцінку для можливої індексації журналу в ESCI та назвав переваги індексації журналу саме в цьому індексі наукового цитування.

В ході обговорення доповіді були розглянуті приклади стратегічних кроків редакцій журналів для їх розвитку, питання відбору авторів і рецензентів, рецензування наукових статей, видавничої етики, відповідності видань технічним умовам, міжнародного співробітництва.

Учасники заходу, які представляли близько 60 наукових видань НАН України мали змогу поспілкуватися, познайомитися з досвідом і напрацюваннями колег у царині розвитку контента, взаємодії з видавництвами тощо.

Безперечно, для редакторів і видавців наукових журналів круглий стіл став корисним джерелом інформації у плані оцінки положення видань в престижних міжнародних наукометричних базах, а також показав практичні шляхи розвитку наукових видань з допомогою Web of Science. 

Категорія: