І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Мови

Головне меню

Круглий стіл «Створення керованих автоматичних систем та систем з елементами штучного інтелекту для потреб оборони держави»

28 липня цього року в приміщенні Національного координаційного центру кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України відбувся Круглий стіл на тему «Створення керованих автоматичних систем та систем з елементами штучного інтелекту для потреб оборони держави».

З доповідями виступили: директор Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України, чл.-кор. НАН, професор України Шевченко Анатолій Іванович, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України Клименко Микита Сергійович, учений секретар інституту к.ф.‑м.н. Вакуленко Максим Олегович і співробітники Центрального науково-дослідного Інституту озброєння та військової техніки Збройних сил України. У своїх доповідях учасники Круглого столу підкреслили своєчасність цього заходу, визначаючи проблеми і задачі перед колективом інституту щодо впровадження систем штучного інтелекту у сферу безпеки і оборони Держави.

Під час обговорення доповідей була зазначена конструктивна діяльність Інституту проблем штучного інтелекту з об’єднання понад 50 провідних фахівців України зі своїми колективами і науковими школами НАН України і МОН України, що брали участь у створенні проєкту Стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні. В Стратегії визначено щодо створення конкурентоздатного та наукомісткого продукту на світовому ринку, а саме базової моделі комп’ютера нової генерації зі штучним інтелектом. В доповідях авторів проєкту Стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні зазначено, що вони вже врахували більшість зауважень наукових установ Національної академії наук України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства освіти і науки України, структур бізнесу тощо.

Також, у своїх доповідях науковці Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України представили низку розробок готових для впровадження у систему оборони Держави, а саме різнофункціональні роботи, зокрема для пошуку вибухових пристроїв під водою; довгострокова вогнева точка з автоматичним розпізнаванням знищення наземних цілей, Шолом – антистрес та інші.

Категорія: