І

н

с

т

и

т

у

т

п

р

о

б

л

е

м

ш

т

у

ч

н

о

г

о

і

н

т

е

л

е

к

т

у

Головне меню

Наукова співпраця із Льотною академією НАУ

Співпраця між Інститутом проблем штучного інтелекту та Льотною академією НАУ розпочалася минулого року. Партнерські стосунки між нашими закладами продовжують логічно розвиватися.

Директор Інституту проблем штучного інтелекту МОН України, член-кореспондент НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, доктор богослов’я, професор Анатолій Іванович Шевченко та начальник академії, доктор технічних наук, професор Сергій Миколайович Неділько підписали Угоду про співпрацю між установами. І одразу взялися до реалізації спільних проектів.

24 березня 2017 року Анатолій Шевченко взяв участь у семінарі-круглому столі, що відбувся у Льотній академії НАУ, де обговорювалися перспективи співпраці у сфері наукових досліджень, пов’язаних з використанням безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Анатолій Іванович звернув увагу присутніх на актуальні сфери застосування БПЛА та розповів про основні запити суспільства, які можуть бути задоволені за їх допомогою.

Сергій Неділько, начальник академії, доктор технічних наук, професор, запропонував розглянути можливості реалізації спільних проектів та наголосив, що невдовзі БПЛА увійдуть у всі сфери нашого життя і вже зараз треба замислюватися над тим, щоб готувати кваліфікованих операторів.

Дмитро Миколайович Обідін, заступник начальника академії з навчально-наукової роботи,  проаналізував потенційні напрямки співпраці та ресурсні можливості академії у їх реалізації.

Віталій Миколайович Неділько, завідувач кафедри інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент, розповів про те, як інноваційні технології можуть полегшити і прискорити роботу по пошуку і порятунку людей. Зокрема, про можливості використання групи БПЛА у діяльності рятувальних волонтерських загонів.

Детальніше про Центр безпілотних літальних апаратів розповів його керівник Юрій Григорович Ковальов, кандидат технічних наук, доцент кафедри фізико-математичних дисциплін.

Про цілий комплекс ще не вирішених проблемних питань, пов’язаних із сертифікацією та правилами безпечного використання БПЛА розповів пілот-інструктор Олександр Дмитрович Коновалов.

В ході обговорення поставлених завдань учасники семінару визначилися з пріоритетними напрямками роботи та домовились про подальші кроки співпраці.

 

Категорія: